Павлишин Степан

Павлишин СтепанПавлишин Степан (Мурмурандо) – мурлика (з 1995), Мурмурандо-ІІ (2011). Проживає у с. Жизномир Бучацького р-ну Тернопільської обл.

Народився 9 листопада 1930 р. в сім’ї селянина-хлібороба в селі Ріпиці Бучацького району Тернопільської області. В 1937 році вступив до Пласту, член куреня УПЮ ім. Маркіяна Шашкевича, який діяв підпільно при Бучацькій гімназії до 1939 року. Закінчив Чернівецький учительський інститут та Кременецький педагогічний інститут (фізико-математичний факультет). Викладав фізику та математику в школах Бучача, Жизномира, Бариша, Перевольки та Сороки.

Пластову присягу склав 15 жовтня 1994 р. на горі Лисоня, над могилами УСС. Пластове псевдо – «Директор». Розбудовував пластовий рух в Жизномирі. В жовтні 1993 р. створив гурток хлопців “Беркути” та гурток дівчат “Орхідеї”, а також 2 рої — “Калина” та “Зайчики”, об’єднані в гніздо “Лісові друзі”. Юнацький виховник, абсольвент КВВ УПЮ ч. 12. Новацький виховник, абсольвент КВВ УПН ч. 6 та КВГ (РОВ-118), Сірий Орел. Делегат КПЗ з правом ухвального голосу (IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XI). Виховник та комендант на 18 таборах УПН та УПЮ (1993-2010). Кожного року бере участь з пластунами в передачі Вифлиємського вогню.

Нагороджений 2-м відзначенням УПС за діяльність у Пласті – орденом Святого Юрія в сріблі (2002), 3-м відзначенням УПС за довголітню працю в УПН. Також нагороджений за працю з молоддю Грамотами та Почесними грамотами Комітету у справах молоді Тернопільської обласної ради, відділу у справах молодіжної політики Бучацької РДА, відділу освіти Бучацької РДА, Міністерства України у правах молоді, Бучацьких РДА та райради.

Являється Станичним станиці Жизномир, членом Окружної пластової Ради Тернопільської округи, зв’язковим 19-го гнізда УПН «Лісові друзі», виховником гуртка УПЮ та членом редколегії журналу «Вогонь Орлиної Ради».