Олексій Богдан

Богдан ОлексійОлексій Богдан, псевдо тато (Дійсний Мурлика) – мурлика (з 1991). Народився 6 червня 1945 р. у Тернополі. Член Пласту з 1990 р. Пластову присягу склав 7 липня 1991 р. на Соколі. Пластове псевдо – «Тато». Проживає у м. Тернопіль. Пл.сен. праці (1996). Нагороджений 2-м відзначенням УПС за діяльність у Пласті орден Святого Юрія в сріблі (1997, за визначну керівну й виховну діяльність у Пласті, а зокрема довголітню і жертвенну працю над відбудовою табору-музею «Сокіл» та з нараженням власного життя – охороняючи будинок від пожежі).

Юнацький виховник, І-й ступінь КВ УПЮ (№ 45 у Крайовому реєстрі), абсольвент КВВ УПЮ ч. 2 та КВЗ ч. 3. Сім років був зв’язковим 13-го куреня УПЮ ім. Олекси Довбуша. Новацький виховник, Сірий Орел, 15 років був гніздовим 15-го Гнізда УПН «Володарі Ночі». Організатор, комендант та виховник на багатьох новацьких таборах. Організатор низки Мурликіад, ініціатор пошуків місця поховання лікаря УПА Яромира Олісницького, ЛЧ.

Протягом двох каденцій в КПС виконував обов’язки референта видавництва та преси, Булавного УПС. Протягом 4-х років був директором КМП «Сокіл», який був створений для відновлення табору-музею «Сокіл». Один з укладачів Історично-пластового календаря (1997). Зараз займається з «Пташатами».

Виховав двох синів та доньку, має чотирьох внуків та двох внучок.

Закінчив Львівський політехнічний інститут, багато років викладає в Тернопільській академії народного господарства.