Іваночко Василь

ІваночкоІваночко Василь (Дійсний Мурлика) мурлика (з 1991). Пластове псевдо – «Кубик». Проживає у м. Івано-Франківськ. Пл. сен. Праці (2005). Художник, графік, нумізмат.

Народився 17 вересня 1968 р. у м. Бурштин Івано-Франківської області. Був активістом Студенського братства, один з відрожувачів Пласту в Івано-Франківську та області, співзасновник першого старшопластунського гуртка в Івано-Франківську. Комендант першого пришкільного табору за пластовою методою «Прометей» (4-24.06.1990, Угорники) та першого пластового табору на Івано-Франківщині «Пластова Січ» (9-25.07.1990, м. Яремча). Пластову присягу склав 16 липня 1991 р.

У 1990-1992 рр. станичний станиці Яремчого, член першої СПР Івано-Франківська. Абсольвент КВВ УПБ ч. 2. Виховник гуртка УПЮ «Нічні волоцюги». Ідейний натхененник пластового клубу «Нічні Волоцюги», на основі якого був створений 59-й курінь УПЮ ім. С. Ленкавського, був його першим зв’язковим (1995-99). Член КПР (2000-2002). Активний та невтомний фундатор пластових заходів і видань, регулярно допомогає у проведенні пластових таборів станиці Івано-Франківськ. Був редактором ПШ. Член Станичної Таборової комісії.

У 1995 році спільно зі своїми вихованцями заснував видавництво «Лілея-НВ», що спеціалізується на видавництві сучасної української літератури. Видав одні з перших книг відомих сучасних українських письменників: Тараса Прохаська, Юрія Андрюховича, Юрія Іздрика та інших. Кубик – меценат, зокрема активно сприяхє поширенню україномовних книг на Сході.

«Лілея-НВ» неодноразово отримувала нагороди в різних номінаціях на найпопулярнішому в Україні Форумі видавців у Львові (1997 р. – за роман Юрія Андруховича «Перверзія», 1998 р. – за «Малу українську енциклопедію актуальної літератури. Плерома», 1999 р. – за альманах про сучасне візкальне мистецтво і культуру «Кінець кінцем», 2003 р. – три перших місця за книги «Мислителі німецького Романтизму», збірку поезій Олгеа Лишеги «Снігові і вогню» і серію інтерв’ю «Інший формат», другий місце за альбом «Наш Станіслав» тощо), у 2003 році видавництво було третім в абсолютному рейтингу видавництв України. Видавництво нагороджене багатьма дипломами всеукраїнської акції експертного опитування «Книжеп року».