Крайовий вишкільний табір

Крайовий вишкільний табір до III пластової проби “Скобиного лету” є завершальним етапом III юнацької пластової проби Уладу пластунів юнаків та юначок.

Сторінка табору в інтернеті: kvt.plast.org.ua

Згідно Резолюцій Малої ради Скобиного Кругу від 5-6 березня 2006 року, ообов’язковою вимогою отримання ІІІ пластової проби УПЮ є перейдення Крайового Вишкільного Табору

Перевірка набутих знань відбувається у формі ігор, теренових змагів та інших пластових занять, мандрівок. Важливою частиною перевірки є оцінка виконаних пластових обов’язків, оцінка загальної пластової постави, дотримання пластового закону та рівень пластового світогляду. Важливими елементами цього табору є самостійне планування та проведення юнаками та юначками занять (ігор, теренових змагів), а також деякі моменти юнацького самоврядування, які виступають основою виховання майбутніх провідників, лідерів.

Програма табору поділена на частини:
– інструкторська ділянка — подання теоретичних та практичних знань;
– мандрівна ділянка;
– програми на самозарадність;
– програми практичного пластування.

Традиційно перший день табору відбувається у Львові, де учасники виконують різноманітні завдання: це можуть бути соціологічні опитування, збір коштів на благодійні акції тощо.

Опісля цього решта днів КВТ завжди проводить в урочищі Остодір, яке приваблює пластунів мальовничими гірськими краєвидами, чистими водами річок та відсутністю мобільного зв’язку, а також тим, що неподалік, на землях подарованих у 1926 р. пластунам митрополитом Андрієм Шептицьким, знаходиться табір-музей “Сокіл”, де у 20-х роках ХХ століття проводив табори один із засновників Пласту, Іван Чмола.

В програмі табору є також здача вмілості “Три пера”, яка має на меті перевірити вміння виживання в екстремальних ситуаціях. Головною умовою є триденне перебування на самоті серед природи, на яке дозволено брати лише пластовий однострій, 3 сірники, ніж, тарілку, дощовик, спальник, записник з ручкою та їжу на 2 дні.  КВТ на сьогодні є єдиним пластовим табором, де можна здати цю вмілість.