Старшопластунський курінь Уладу Старших Пластунів число 41 (Сенйорський, відповідно ч. 44) був заснований 31 березня 1991 року у с. Славське під час проведення першого, з часів відродження Пласту в Україні, вишколу виховників, комендантом котрого був пл. сен. Петро Содоль, ЛЧ. Незабаром після вишколу, в липні 1991, на Соколі відбувається юнацький змаг Мурликіада, на якому було прийнято в курінь перших членів, а також затверджено Статут Куреня та обрання курінного проводу. Першим Генеральним Коцуром (курінним) було обрано Віталія Окуневського (Кульбаса).
Мурлики згуртувалися навколо виховницької діяльності, що є основною у Пласті. Згодом, до ділянок, в які були залучені Мурлики додалася ще й справа відродження табору-музею «Сокіл». Мурлики активно проводять юнацькі зустрічі та табори. До найвідоміших можна віднести численні Мурликіади, а також проведення Крайового вишкільного табору (КВТ), та міжкрайового табору «Золота Булава». Пізніше, в доробок куреня додається ще й лещетарський табрі для УСП «Фест», що проходить на Закарпатті.
Територіально курінь поділяється на зграї. Станом на сьогодні великі згарї існують у Києві, Львові, Рівному, Одесі, Ужгороді. Самітники куреня є у багатьох інших містах України — Донецьку Івано-Франківську, Тернополі, Ічні, Стрию тощо.
На сьогодні курінь налічує 35 дійсних членів Пласту — Національної скаутської організації України. Серед членів куреня є фахівці найрізноманітніших професій — лікарі, видавці, юристи, історики, митці, економісти, інженери, педагоги, духовні отці та ін. Попри інші організовувані заходи, щороку обов’язково відбувається Великий Збір куреня, що проходить в кінці березня на Соколі.
Останні коментарі