Табір-музей “Сокіл”

В житті куреня «Целібат Мурлики» табір-музей  займає особливе місце. Адже ш на початках формування Пласту патрон нашого куреня Іван Чмола почав розбудову цієї таборової оселі на Рожнятівщині. Військові лихоліття знищило  цю Пластову оселю.

Веб сторінка Пластового табору-музею “Сокіл”

В процесі відродження  Пласту виникла  потреба відновити Сокіл. Знаменне те що саме на цій оселі «СОКІЛ» були заприсяжені перші Пластуни а від так і «Целібат Мурлики» (др. Кульбас, др. Тато, др. Філософ) та створено підготовчий курінь «Целібат Мурлики».

За  ініціативою юнацтва, в гуртках  яких були виховниками Мурлики споруджено перший об’єкт каплиця-церковця та пам’ятний Хрест героям Пластунам полеглим за волю України. Церковця була посвяченою в честь св.. Юрія. Усі відвідувачі табору-музею «СОКІЛ» залишили в книзі відвідувачів безліч дописів та поклали значну кількість символічних камені біля підніжжя пропам’ятного Хреста.

Таборова  оселя «СОКІЛ» стала традиційним  місцем щорічного Великого Збору  куреня «Целібат Мурлики».

На  таборовій оселі «Сокіл» силами куреня ЦМ було ініційована багаторічна система таборів «Гайда до Пласту». Ця ініціатива була дуже важливою на початку відродження Пласту бо спричинила значний ріст членства в Пласті і значно розширила географію поширення Пластової ідеї.

Подальшим кроком діяльності Куреня ЦМ на Соколі було зорганізована багаторічна  система таборування для юнацьких таборів КВТ. На сьогоднішній день вже було переведено 15-ть таких таборів. Крім таборування таборовики надавали посильну допомогу у відбудові таборової оселі.

За  участю Мурлик на Соколі було переведено 5-ть новацьких таборів в різні  роки. Було переведено теж цілий  ряд вишколів для виховників новацтва і так званих Вишколів Попередньої  Пластової Підготовки. Основним ідеологом  та ініціатором цієї вишкільної системи був др. Філософ член куреня ЦМ.

В продовж багатьох років  курінь ЦМ здійснив цілий ряд відбудовчих  процесів на теренах таборової оселі. Зокрема було підведено електроенергію, споруджено водогін, викорчувана територія  під гірський стадіон, споруджено цілий ряд об’єктів. Систематично курінь складає пожертви на відбудовчі процеси таборової оселі Сокіл. Можна сміло сказати що станом на сьогодні таборова оселя відбудована на 45%.

Матеріал: Член Куреня ЦМ др. Тато